Kursy

I Cing - Księga Przemian

Drukuj

Często jesteśmy w sytuacji, kiedy nie wiemy, co mamy zrobić w naszym życiu prywatnym lub zawodowym lub jakie będą efekty podjętych działań. W takich momentach chętnie poradzilibyśmy się kogoś mądrego, ale również kogoś, kto będzie obiektywny, a jego rada będzie dobra i właściwa.

W takich momentach życia najbardziej odpowiednim doradcą jest I Cing czyli Księga Przemian, bowiem jest ona akumulacją mądrości wielu pokoleń. Mówi się, że Księga Przemian to "Ktoś, kto wie". Dlatego zwracanie się do Księgi Przemian traktuje się, jako zwracanie się do kogoś, kto posiada mądrość i wiedzę.

Księga Przemian jest metodą ukazywania przyszłości poprzez fazy zmian, przez które należy przechodzić na drodze do osiągnięcia celu. Pokazuje ona nam jakie kroki i w jakiej kolejności należy uczynić, aby ten cel osiągnąć. Możemy dowiedzieć się, że należy przyspieszyć nasze działania, ale również możemy dostać informację, że powinniśmy zwolnić czynione kroki, poczekać jakiś czas przez wykonaniem kolejnego kroku, a czasami nawet zaniechać działań na jakiś czas lub w ogóle. Może okazać się, że cel jest nie do osiągnięcia albo że osiągnięcie celu wcale nie będzie dla nas korzystne. Księga Przemian może dać również wskazówki, czy drogą do osiągnięcia celu powinniśmy kroczyć sami, czy też korzystnie będzie oprzeć się na kimś z rodziny, przyjaciół czy znajomych.

W programie kursu m.in.:

  1. Założenia filozoficzne Księgi Przemian
  2. Forma Księgi Przemian
  3. Metody wyznaczania heksagramów - teoria + ćwiczenia praktyczne
  4. Trzy rodzaje heksagramów - Heksagram przed zmianą, Heksagram po zmianie, Heksagram Nuklearny
  5. Wymiar czasowy Księgi Przemian czyli ustalanie odpowiedniej daty na wykonanie zamierzonych działań
  6. Jak prawidłowo stawiać pytania Księdze Przemian
  7. Wyjaśnienie niektórych określeń używanych w Księdze Przemian
  8. Interpretacja wyznaczonych heksagramów - ćwiczenia praktyczne
Prowadzący Jacek Grzegorz Turant
Czas trwania Kurs trwa 13 godzin ( 7 godzin w sobotę, 6 godzin w niedzielę )
Termin 30 - 31 stycznia 2021r.
Miejsce Szczecin
Zapisy Zapisz się na kurs
Zapytaj o kurs

Komentarze

© 2021 DiagramDuszy.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.